За Міжнародною номенклатурою INCI: Hydrolyzed Psoralea Corylifolia Extract

 

Бакучіол є єдиною клінічно доведеною рослинною альтернативою ретинолу в сучасному догляді за шкірою, оскільки він впливає на ті ж рецептори, які чутливі до похідних вітаміну А (ретиноїдів). Бакучіол отримують із насіння та листя рослини Бабчі (Psoralea Corylifolia). Це унікальний компонент з дуже потужною, але м’якою, ніжною дією, незамінний помічник у боротьбі з акне чи першими ознаками старіння. 

На відміну від агресивного ретинола бакучіол має безліч переваг - він безпечний для надчутливої та сухої шкіри, не має вікових обмежень, не викликає побічні ефекти (лущення, подразнення, почервоніння, підвищення чутливості), не фоточутливий (тому може використовуватися зранку та в літній період), безпечний у періоди вагітності та лактації, не конфліктує з кислотами, пептидами та вітамінами (не потребує розмежування використання у часі).

Дія бакучіолу на шкіру:

  • посилює природнє вироблення еластину та колагену  I, III, IV типів;
  • має високу доведену антимікробну ефективність, перешкоджає розмноженню Propionibacterium acnes і активно застосовується в догляді проти акне та постакне;
  • освітлює пігментацію та запобігає її появі;
  • покращує тургор та рельєф шкіри, ущільнює і розгладжує її;
  • зменшує глибину та кількість зморшок;
  • нормалізує секрецію себуму;
  • не має роздратовуючого ефекту;
  • працює як антиоксидант, попереджає руйнування клітинних мембран.

 

В яких наших засобах знайти:

 

Дослідження впливу бакучіолу на фотостаріння шкіри

Дослідження 2019 року наочно підтвердило позитивний вплив використання фіторетинолу на фотостаріння шкіри. Порівнювали застосування ретинолу та бакучіолу на 44 респондентах протягом 12 тижнів, в результаті тестування бакучіол та ретинол значно зменшили площу поверхні зморшок і гіперпігментацію, але без статистичної різниці впливу між ними на результат. Клінічна оцінка впливу на гіперпегментацію показала, що у 59% учасників групи бакучіолу спостерігалося покращення гіперпігментації на 12-му тижні, тоді як у групі ретинолу - у 44% учасників. Проте респонденти з групи ретинолу також відзначали наявність небажаних побічних ефектів, таких як свербіж, лущення та почервоніння шкіри.

Повний текст та результати дослідження з графіками можна подивитись тут.

                                                             

Зображення обличчя на початку та після 12 тижнів місцевого застосування (а) ретинолу та (б) бакучіолу.

 

Дослідження впливу бакучіолу на акне

Клінічне дослідження показало ефективний результат впливу бакучіолу на стан шкіри з акне. Тестування проводили протягом 6 тижнів на 60 респондентах, віком 16-30 років. Як результат дослідження було виявлено, що бакучіол ефективно зменшує акне та є більш ефективним у поєднанні з саліциловою кислотою, майже на 70% спостерігалось зменшення вугрів і запалення при використанні складу з 1% бакучіолом та 2% саліцилової кислоти, в той час як склад з 1% бакучіолом зменшив кількість висипань приблизно на 57%, а склад з 2% саліциловою кислотою лише приблизно на 48%. Жоден із респондентів не спостерігав і не повідомляв про будь-яку побічну реакцію при застосуванні цих продуктів. Результати цього дослідження доводять, що бакучіол є ефективним інгредієнтом для лікування акне, особливо в поєднанні з саліциловою кислотою. 

Повний текст та результати дослідження з графіками можна подивитись тут

 

Дослідження впливу бакучіолу на запобігання старінню

Проводили дослідження для порівняння дії ретинолу та бакучіолу - як потенційну альтернативу ретиноїдам, для догляду за шкірою. Результати дослідження показали, що після 12 тижнів лікування бакучіолом спостерігалося значне покращення ліній і зморшок, пігментації, еластичності, пружності та загального зменшення фотоушкоджень без звичайних небажаних ефектів, пов’язаних із терапією ретинолом.

Повний текст та результати дослідження з графіками можна подивитись тут

 

Підсумовуючи різні клінічні дослідження, вже з майже 10 річною історією, можна твердо стверджувати, що бакучіол - є беззаперечно ефективною рослинною альтернативою синтетичному ретинолу для догляду за проблемною, сухою, надчутливою шкірою, для використання в активний сонячний час, є абсолютно безпечним та потужним.