За Міжнародною номенклатурою INCI: Niacinamide

 

Ніацинамід (вітамін В3) - це багатофункціональний, ефективний та перевірений актив, який знайде місце в догляді за будь-якою шкірою в будь-якому віці та в будь-який період року.
В наших формулах ми використовуємо модернізовану версію ніацинаміду від швейцарського виробника DSM, яка містить менше 100 ppm залишкової нікотинової кислоти, що полегшує його переносимість шкірою, залишаючи при цьому максимальну користь від місцевого застосування вітаміну B3 та мінімізуючи потенційні небажані ефекти, такі як неприємне відчуття тепла на шкірі.

Дія ніацинаміду на шкіру:

  • допомагає захистити шкіру від ультрафіолетового та синього світла;

  • покращує еластичність та пружність шкіри, зменшує видимість дрібних зморшок;

  • вирівнює нерівний тон шкіри;

  • захищає від пошкоджень міськими забруднювачами;

  • добре зволожує та зміцнює гідроліпідний бар'єр;

  • освітлює пігментні плями завдяки сильному антиоксидантному ефекту;

  • заспокоює почервоніння та запалення;

  • стимулює природний синтез колагену;

  • регулює виділення шкірного себуму;

  • знижує активність бактерій, які провокують акне

 

В яких наших засобах знайти:

 

Дослідження впливу ніацинаміду на рівень пошкодження шкіри уф-випромінюванням та синім світлом 

Вплив сонячного світла разом із нормальним процесом старіння призводить до передчасного старіння нашої шкіри. УФ-випромінювання викликає надмірну або нерівномірну пігментацію шкіри, а синє світло від сонячного випромінювання, комп'ютера або смартфона викликає ті ж ефекти, що і УФ-випромінювання, але при цьому проникає ще в глибші шари шкіри. Однією з найбільш вивчених причин пошкодження шкіри, викликаного синім світлом, є утворення активних форм кисню (АФК), що значно збільшує окислювальний стрес в шкірі і може викликати пошкодження білків і ліпідів.

На графіку наведені результати застосування 3% ніацинаміду в косметиці і його вплив на зниження індукції АФК. Як видно з графіку - ніацинамід значно знижує АФК у шкірі людини у відповідь на опромінення синім світлом.

Дослідження впливу ніацинаміду на відновлення пошкоджень ДНК, викликаних уф-випромінюванням

Було доведено, що ніацинамід покращує відновлення пошкодженої ДНК у кератиноцитах людини та в шкірі людини. Він також має потенціал для запобігання пригнічення імунітету, спричиненого ультрафіолетом. У дослідженні ex vivo шкіру обробляли 50 мкМ ніацинамідом перед тим, як піддати впливу уф-випромінювання з низьким рівнем Solar Simulated UV (ssUV). Пошкодження ДНК безпосередньо призводить до утворення CPD (Cyclobutane Pyrimidine Dimer), % утвореного CPD визначали за допомогою імунного фарбування.

В результаті дослідження було визначено, що ніацинамід значно посилює відновлення фотопошкоджень на шкірі людини.

 

Дослідження впливу ніацинаміду на старіння шкіри та зморшки

Декілька клінічних випробувань in vivo продемонстрували значне покращення шкіри у кавказьких, японських і тайваньських жінок-добровольців. На графіку зображені результати 12-тижневого дослідження за участю 50 кавказьких добровольців з нанесенням засобу з 5% ніацинаміду на одну сторону обличчя і котролем на іншу.

В результаті дослідження було визначено, що 5% ніацинамід демонструє значне покращення зморшок після 8 і 12 тижнів лікування.

 

Дослідження впливу ніацинаміду на зменшення пігментації шкіри

Дослідження проводили на моделі відновленої шкіри людини, на яку протягом 13 днів щодня застосовували PTU (Phenylthiourea) та ніацинамід. За зміною пігментації 3D-моделі шкіри стежили за допомогою хромометра Minolta CR 300.

В результаті дослідження було виявлено, що ніацинамід освітлює шкіру в порівнянні з плацебо на 3D моделі шкіри.

Клінічні дослідження надали додаткові докази ефективності впливу ніацинаміду на тон шкіри (через інгібування перенесення меланосом). Його ефективність вже може бути підтверджена при рівні використання 2%. 

5% ніацинамід не виявив побічних ефектів і визнаний безпечним. Його відбілюючі властивості дають позитивний результат в боротьбі з постакне, пігментними плямами і мелазмою.

 

Вплив ніацинаміду на себорегуляцію 

Ніацинамід здатний знижувати вироблення себума, а також покращувати процес відлущування відмерлих клітин шкіри. Така дія позитивно впливає на проблему жирності шкіри і акне, а також зменшує запалення на шкірі.

Переваги ніацинаміду PC у багатофакторному механізмі перебігу проблемної шкіри з акне.

 

Вплив ніацинаміду на посилення захисного бар'єру шкіри

Місце застосування засобів з 2% ніацинаміду двічі на день протягом 4 тижнів на 12 добровольцях показало підвищення рівня жирних кислот на 67% і збільшення рівня церамідів на 34%, що призводить до підвищення функціональності епідермального бар’єру.

 

Більше інформації про дослідження ви можете почитати тут