Окрім типів і фототипів шкіри в косметології існує таке поняття, як тургор шкіри. Це поняття включає в себе такі показники, як пружність та еластичність шкіри. Визначити свій рівень тургору шкіри легко можна самостійно! 
⠀ 
Для цього необхідно захопити двома пальцями ділянку шкіри на боковій стороні обличчя, захопити необхідно саме подушечками, не згинаючи вказівний палець. Далі потримати пару секунд та відпустити. 
⠀ 

  • Якщо складка створюється важко, шкіра ніби не захвачується то її тургор відмінний.
  • Якщо складка формується, але відразу ж розпрямляється, як тільки ви відпускаєте, то тургор трохи знижений.
  • Якщо ж складка випрямляється повільно, або шкіра сама створює складки, то тургор шкіри на низькому рівні.

⠀ 
Важливо також знати, що з віком тургор шкіри знижується. 
⠀ 
І чудовим способом відновлення тургор є такий популярний зараз масаж обличчя. Є різні види, головне відновити та активувати кровообіг. Також масаж обличчя можна робити вдома - головне робити це правильно! Один з гарних варіантів для шкіри є японський самомасаж Асахі. Про нього ми підготовимо вам окремо інформацію. Цей масаж також є лімфодренажним і активує виведення застояної лімфи, яка часто любить збиратися на обличчі. 
⠀ 
Ще один важливий момент є використання косметичних засобів, які покращують тургор шкіри. 
⠀ 
Серед наших засобів це: ⠀ 

⠀ 
І сама банальна, але важлива порада - пийте багато чистої води, не чаю , не соку, а чистої води та постарайтесь відокремлювати прийом води від прийому їжі! Також гарний варіантом є підкислена вода (з лимоном) або з соком алое.