При самостійному виборі косметичного догляду основою його ефективності та дієвості є правильно визначений тип та стан шкіри й відповідно підібраний лінійний догляд.

 


Ми переконані, що при сучасному стані екології, ритму життя і щоденному стресі лише комплексний, правильно підібраний, догляд, у поєднанні з масажем обличчя, належним режимом харчування - можуть дати хороший ефект, скорегувати поточний стан шкіри та вповільнити процес старіння.


 

Кожна жінка, дівчина чи підліток має свою унікальну та неповторну будову шкіри. Її поверхня є місцем для існування безлічі мікроорганізмів, що утворюють захисний шар - мікробіом. Так само, кожна з нас має свої певні особливості чи дрібненькі недоліки, які хотілося б вирішити за допомогою косметики. Чи навпаки, підтримати теперішній стан шкіри, аби зберегти її молодість, гладкість та пружність.

Але, на жаль, не кожна знає, що необхідний набір косметики для кожного складається з різних засобів - потрібно дуже добре знати себе та свою шкіру, аби стався той ідеальний б’юті-метч.

 

Треба сформулювати для себе, що ви хочете покращити, підібравши догляд на 2-3 місяці. Наприклад, зменшити запалення, висипання та покращити антиоксидантне живлення для зменшення проявів старіння та дрібних зморшок.

Головне, що необхідно знати, аби підібрати собі якісний, працюючий догляд - свій тип шкіри, його стан та проблеми, які має вирішити косметика.

 

Ось основні типи шкіри:

 • нормальна
 • суха
 • комбінована
 • жирна

 

Ми впевнені, що більшість про такий розподіл уже чули, але все одно доволі часто зустрічаємося із ситуацією, коли на практиці тип шкіри виявляється абсолютно відмінним від уявленого. 

 


 

Тепер розповімо трохи детальніше про кожен тип шкіри та як його виявити:

 

Суха 
Така шкіра має маленькі вузькі пори, часті лущення, відрізняється реактивністю та потребує особливого догляду. Дуже часто є відчуття стягнутості, свербіж, почервоніння чи наявність судинної сіточки. А ще власниці цього типу можуть переживати передчасне старіння і появу дрібних зморшок. Це пояснюється недостачею шкірного сала на поверхні шкіри і як результат, її недостатнього зволоження та захисту.

 

Жирна 
Шкіра цього типу зазвичай щільна, з жирним блиском та великими порами, але вона менш чутлива до впливу зовнішніх факторів. Старіння відбувається повільніше за рахунок самозволоження шкірних салом, хоча цей процес може порушитись у разі зневоднення. Також від недостатнього чи, навпаки, надмірного очищення, бар’єрні та видільні функції порушуються, що призводить до частих виcипань.

 

Комбінована
Це означає, що різним ділянкам шкіри відповідає різний тип. Найчастіше це жирна Т-зона (лоб, ніс та підборіддя), U-зона (щоки, вилиці) - сухі. У щоденному догляді можна змішувати косметичні засоби обох типів, але наносити зонами. Такий тип шкіри є найбільш поширеним, але потреби у кожної можуть бути різні.

 

Нормальна
Це найменш вимогливий тип шкіри, без очевидних недоліків чи проблем. Пори невеликі, жирний блиск з’являється незначною кількістю протягом дня. Достатньо лише підтримувати оптимальний баланс епідермісу та пити достатньо води, аби попередити зневоднення.

 

Також шкіра може мати різні стани: 

 

Чутливий стан зазвичай викликаний порушенням захисного бар’єру. Шкіра швидко реагує на зовнішні фактори почервоніннями, подразненнями та лущеннями. Гідроліпідний та мікробіотичний баланс у такому випадку порушений, до такого процесу варто підходити комплексною. Але під час такого стану шкіра може також надмірно жирніти і мати висипання, тобто тип - жирний, а стан - чутливий.

 

Проблемна шкіра (акне, комедони, чорні цятки, будь-які запалення) теж не залежить від типу, але найчастіше, такий стан провокується значним виділенням шкірного жиру, надмірним чи недостатнім очищенням, неправильним підбором косметики чи з’являється через внутрішні процеси організму та зміни у гормональному стані.

 

Зневоднена шкіра - це ознака недостатньої кількості води у клітинах дерми та порушення захисного шару. Такий стан може бути у власниць різних типів шкіри: для нього характерний низький тургор, в’ялість та втрата тонусу, глибокі зморшки та заломи, жовтуватий/сірий колір обличчя. Для розв'язання такої проблеми недостатньо тільки зволоження - особливо важливо зміцнювати захисний шар та слідкувати за режимом пиття води.


 

Чи може змінитися тип шкіри протягом життя?

Зазвичай, тип шкіри закладений генетично, але під дією різних факторів може тимчасово змінюватись її стан. Саме це може стати причиною помилкового визначення типу шкіри. Причини різні: зміна гормонального фону, способу життя, харчування чи наявність великого стресу для організму.

 

Як визначити тип шкіри самостійно:
 

Найпростіший та найшвидший метод - за допомогою серветки.

 1. Треба очистити шкіру обличчя від макіяжу та забруднень, використовуючи звичні для себе засоби (пінкою або гелем).
 2. Після вмивання не наносьте ніяких засобів, та зачекати 30-40 хвилин.
 3. Далі візьміть кілька сухих матуючих або простих серветок та прикладіть їх на кілька секунд до підборіддя, щік, носа та лоба.
 • Якщо всі серветки залишилися без слідів жиру - у вас сухий тип шкіри
 • Жир лишився на серветках лише у ледь помітній кількості - у вас нормальний тип.
 • Помітні жирні сліди залишилися на серветках, які прикладали до Т-зони - значить, у вас комбінована шкіра
 • Якщо жирними залишилися всі серветки - у вас жирний тип.

 

Цей метод не працює, якщо ви відмічали зміни стану шкіри, наприклад: Ваша шкіра раніше була жирною, а стала сухою або навпаки.

У випадку якщо ви помітили що стан шкіри змінився, то вам потрібно обирати косметику для зневодненої шкіри й покористувавшись нею від 1 до 3 місяців можна зробити повторну перевірку по цій методиці й підкоригувати за потребою свій догляд.

Для більш детальної інформації та підбору догляду заповніть анкети і наші пташечки будуть раді вам допомогти.

Щоб отримати допомогу у визначенні типу та стану шкіри та підбору догляду онлайн пишіть нам в дірект. Для коректної консультації ми попросимо вас скинути нам фото ділянки шкіри, де добре видно щоку та ніс або ту частину, де є помітні недоліки.