Потовиділення - це одна з реакцій нашого тіла на підвищення температури, стрес чи наявність якихось захворювань.

Зазвичай, ми пітніємо внаслідок підвищення температури тіла чи навколишнього середовища. За це відповідає центр терморегуляції в мозку, потові залози реагують на нервовий імпульс та інтенсивно скорочуються. Відбувається процес передачі вологи з навколишніх тканин назовні. Така здатність нашого тіла захищає нас від перегрівів чи теплових ударів.

 

Чому ще ми можемо потіти?

• Стрес

Рясне моментальне потовиділення може статися внаслідок стресових ситуацій чи сильних емоцій. Цю реакцію ще називають “холодним потом”. 

Адреналін та норадреналін звужують наші кров’яні судини та викликають активізацію м’язів. Зменшення кровообігу кров’яних судин шкіри, знижує її температуру, тому відбувається процес охолодження. 

• Захворювання

Також рясніше виділення поту можна спостерігати при різних видах захворювань. Як ендокринних, де є порушений синтез гормонів, так й імунних. Така реакція організму на наявність захворювань постійно досліджується лікарями.

 

• Неправильне харчування

Алкоголь, гостра та пряна їжа здатні теж порушити нормальне потовиділення. При вживанні алкоголю відбувається звуження судин, що може привести до різкого виведення вологи.

Гостре та перчене провокує підвищення температури тіла, організм намагається природними шляхами її зменшити.

 

Чому ж піт має неприємний запах 

 

Річ у тім, що наші пахви містять два типи потових залоз. Еккринові залози виробляють піт, який виходить через пори на поверхню шкіри. Він не має запаху та майже повністю складається з води. Еккринових залоз найбільше на поверхні шкіри, вони працюють з самого народження та відповідають за терморегуляцію.

Апокринові - знаходяться під шкірою і з'єднані з волосяними фолікулами. Вони активізуються лише з початком статевого дозрівання, тому дітям немає потреби користуватися дезодорантом. Рідина з апокринових залоз змішується з бактеріями (наші пахвові западини - ідеальне місце для їх розмноження і харчування). Саме бактерії і виробляють той самий неприємний запах, який зазвичай називають природним запахом тіла. А продукти їх життєдіяльності забезпечують появу жовтих плям на одязі.

 

Захист від неприємного запаху

 

Є два методи запобігання неприємного запаху:

 

Блокування потових залоз завдяки антиперспірантам чи уколам ботоксу в пахові западини. Такий метод припиняє будь-яке виділення вологи.

Разом з потом, солі алюмінію в антиперспіранті створюють гель, який закупорює потові канали в шкірі, через що піт не може досягти поверхні. Однак закупорені потові протоки перешкоджають природному процесу потовиділення, який відповідає за охолодження організму, тому при використанні антиперспірантів з'являється ризик перегріву і навіть підвищення тиску.

Але попри відомий міф, не доведено, що солі алюмінію викликають рак чи розвиток хвороби Альцгеймера.

 

Використання дезодоранту:

Найбільш м’який спосіб боротися із потом. Дезодоранти запобігають розмноженню бактерій на поверхні шкіри та поглинають неприємний запах. 

 

Нашим пташкам ми пропонуємо кремові дезодоранти для різних типів шкіри та об’ємів потовиділення.

Soft - содовий дезодорант для помірного потовиділення, підходить власницям нормальної шкіри, яка не відчуває подразнень після гоління;

 

Strong - содовий дезодорант для сильного потовиділення, підходить для використань під час занять спортом та при активному способі життя в цілому;

 

Sensitive - безсодовий для помірного потовиділення чутливої, подразненої шкіри, (але на практиці ми виявили, що він є універсальним і може підійти всім вищеописаним категоріям).

 

Секрет правильного використання та нанесення кремового дезодоранту

 

Дезодорант має ніжну кремову текстуру, яку дуже легко наносити. Достатньо взяти невелику горошину та втерти, поки він не вбереться повністю (щоб не лишилося слідів на одязі, можна промокнути серветкою чи рушником). 

Саме втирання кремових дезодорантів забезпечує їх ефективну роботу, тому ми відмовилися від пакування у стік чи тубу.

 

Після втирання дезодорант ефективно працюватиме, не залишаючи слідів. А зручне пакування дозволить його носити з собою та поновлювати протягом дня, в разі необхідності.

Чому може знадобитися поновлювати дезодорант?

 

Така необхідність може виникнути при переході на натуральний догляд. Оскільки, перший час, може здатися, що він не працює. Але насправді, так проявляє себе шкіра, яка довгий час виснажувалася антиперспірантами.

 

Її пори блокувалися, природне потовиділення було неможливим, шкіра переживала неймовірний стрес. Тому цілком природно, що перший час потовиділення буде сильнішим.

Пам'ятайте, що потовиділення - це нормально, аби уникнути неприємного запаху, радимо користуватися натуральним дезодорантом. 

 

Лише чистий склад на основі сорбуючих компонентів не нашкодить потовиділенню та сприятиме відновленню природних процесів.

У коментарях пишіть чи вже користувалися нашими натуральними дезодорантами.