Що ж відбувається в перші тижні використання дезодоранту, чого очікувати від засобу та як зробити перехід максимально приємним? Читай нижче в нашій статті.

Етапи змін при переході на натуральний дезодорант

Якщо ти до цього користувалась (-вся) антиперспірантом з алюмінієвими компонентами, то обов’язково очікуй детоксикації. При користуванні раніше звичайним дезодорантом зміни можуть бути незначними і менш помітними. Кожне тіло унікальне, тому може вимагати різну кількість часу на адаптацію. Комусь потрібно менш ніж два тижні, а комусь більше як місяць. Та загалом перехід доволі схожий. Тому ми спробуємо пояснити, які зміни відбуваються в перші тижні використання натурального дезодоранту.

1 тиждень

Як тільки ти відмовляєшся наносити антиперспірант і перейшла (-ов) на дезодорант - то зміни на початку можуть бути невідчутними. Все тому, що у твоїй шкірі ще досі залишатимуться пробки від солей алюмінію, які заблокували потові залози, а для очищення потрібен час. Читай більше про дію антиперспіранту тут.

2 тиждень

Кількість алюмінієвих пробок буде поступово зменшуватися. На цьому етапі ти відчуєш, що тіло починає інтенсивніше пітніти, що є абсолютно нормальним і природним. Через пори виходять токсини, які накопичувались у шкірі. Мікробіом на твоїх пахвах в цей час нестабільний, він поки містить багато бактерій, які спричиняють різкий запах поту. Тому якщо ти помічаєш посилення запаху тіла, просто повторно нанеси натуральний дезодорант за потреби.

3 тиждень

Натуральний дезодорант на цьому етапі вже майже відновив твій здоровий мікробіом шкіри. Саме тому ти майже не відчуватимеш різкого запаху поту. Бактерій стає менше, тому поступово зменшується і аромат. Пахви на цьому етапі вже очистились. Тому ти продовжуєш пітніти, але тут піт працює більше для терморегуляції.

4 тиждень

Натуральний дезодорант відновив нормальний мікробіом шкіри. Він сприяє росту здорових бактерій, і нейтралізує патогенні. Тому ти не відчуватимеш дискомфорту від стороннього різкого запаху. Надлишок вологи дезодорант поступово вбирає, тож твої пахви навіть можуть залишатися сухими.

Пам'ятай, що тіло кожного різне, тому процес детоксикації може бути довшим або коротшим, ніж описано тут. Залежно від хімії тіла, тобі може знадобитися повторно наносити натуральний дезодорант протягом дня.

Звідки жовті сліди на одязі?

В перші тижні переходу ти можеш побачити жовті плями на одязі - це наслідок детоксикації тіла. Солі алюмінію та інші домішки, які містились в антиперспіранті взаємодіють з ліпідами шкіри, бактеріями та складовими компонентами поту і як результат утворюють неприємні жовті сліди на одязі. 

Також плями можуть з’являтися від надмірного потовиділення, як певний процес детоксикації тіла, коли це йому необхідно. Адже наш піт складається з багатьох компонентів - води, аміаку, сечовини, солі, цукру і т.д., які, як певна індивідуальна поведінка тіла, можуть провокувати фарбування тканин.  

3 поради, як полегшити процес переходу

 Пий більше води. Це допоможе тілу з детоксикацією.

 Носи легкий одяг із бавовни, льону тощо, через який твоя шкіра здатна вільно «дихати».

 Старайся частіше приймати душ, або просто промивати пахви.

Ще одна річ, яка може видатись очевидною — не тільки спекотні місця викликають пітливість. Стрес — це ще один тригер. Постарайся уникати надмірної тривоги, щоб зменшити пітливість.

З цими порадами адаптація до нового натурального дезодоранту пройде комфортніше. Це може бути важкий шлях, але воно того варте, запевняємо. В кінці твоя шкіра скаже тобі «дякую».

Можеш вже сьогодні відмовитись від старого антиперспіранту якщо не зробила (-ив) цього раніше. Переходь на сторінку із засобами для тіла та обирай для себе натуральний дезодорант. Якщо вагаєшся із вибором аромату, можеш спробувати сет із тревел-версіями продуктів. Чекаємо твоїх реакцій та вражень в коментарях.